Infolinka +420 775 112 288          Email: info@mobilheimkemp.cz
dovolená
jak má být

Okolí

Co byste si jistě nemeli nechat ujít.

Seznam postupně doplňujeme...

 

Nový zámek - Jevišovice

Počátkem 80. let 17. století vybudoval Ludvík Raduit de Souches (1608 - 1683) na jihu města dřevěný barokní lovecký zámeček. V roce 1879 nechal na jeho místě Karel Locatelli postavit objekt, který se v nezměněné podobě dochoval dodnes. Jeho posledními soukromými majiteli byli Larischové - Mönnichové. Dnes je zámek využíván jako domov důchodců.

Zřícenina tvrze Žerotice

Tvrz byla doložena rokem 1358, kdy ji Adam z Žerotic prodal pánům z Veitmille. Za nich byla rozšířena a je střídavě označována jako tvrz i hrad. V 16. století za Zástřizlů byl hrad upraven renesančně. V roce 1643 jej dobyli a vypálili Švédové a od té doby je označován jako zřícenina.

Havlínuv mlýn

Bývalý mlýn - samota, nejníže a současně nejseverněji položené stavení v obci se nachází na počátku zalesněného údolí zvaného Hájek. Právě tento z obou plenkovických mlýnů je v historických pramenech označován jako "Plenkovický mlýn". V předminulém století byl též nazýván Dolním či Princovým mlýnem, od 30. let minulého století se dle majitele nazývá mlýnem Havlínovým.

Křížová cesta Hluboké Mašůvky

Křížovou cestu ve formě čtrnácti dřevěných kapliček nechal vybudovat mezi lety 1859 - 1863 P. František Poimon. V 50. letech 20. století došlo díky P. Josefu Parmovi k jejich obnově. Místo dřevěných byly postaveny zděné a výklenkové kapličky. Křížová cesta je zakončena kalvárii se třemi kříži.

Minipivovar Dráteník

Malý rodinný pivovar funguje od roku 2015. Základním kamenem jeho nabídky je světlý ležák Dráteník 11°, ale připravují zde i nejrůznější sepiciály.